Szűcs-Gáspár Borbála: Hajnal alkony után

2.490 Ft
Versek
Várható szállítás: 2022. május 19.
Gyártó: Könyvtárpártoló Alapítvány, Várpalota

Az évtizedeken át irodalmat tanító pedagógusban férje halála szabadította föl a benne rejtőző költőt, így született meg első kötete, a Hajnal alkony után. Részlet a könyv előszavából:

"...Nem tágas, hanem bensőséges, vallomásos ez a költészet. Bárki, aki olvassa a kötet verseit, magára ismerhet. Különösen segíti ezt a természetes hangvétel. Szűcs-Gáspár Borbála nem a kezdő költők mindenáron való eredetiség-keresésével, és ezért költői cikornyákkal keresi a választ, és ad költői magyarázatot az emlékezés, a fájdalom és egy új szerelmi-baráti érzés pillanataiban. Formailag összefogott versei, és igényes költői kisprózái a lélek derűjét, a létezés törvényei elfogadásának nehéz, de okos megértéssel kezelt nyugalmát tükrözik..."

Asperján György