Petrovics László: A várpalotai bányászszakszervezet kulturális érdekképviselete történetéből

4.500 Ft
A könyv a várpalotai bányász léttel kapcsolatos kulturális értékeket mutatja be.
Várható szállítás: 2022. szeptember 27.
Gyártó: Várpalotai Bányász Nyugdíjas Szakszervezet és Klub

Részlet a könyv ajánlójából:

"...A Várpalota város helytörténetének meghatározó szeletét bemutató könyv hiteles és részletes bepillantást ad az egykori bányászváros kulturális miliőjébe. Alapvető célja, a palotai bányász léttel kapcsolatos kulturális értékek bemutatása. A 120 éves várpalotai szénbányászat több, a város életében ma is jelentős kulturális, művészeti együttes létrejöttét biztosította. A könyv a közlés szándékával olvasmányosan, közérthetően az időben előre haladva számba veszi az értelmiségi és bányász munkásság kialakulását, képzését, szabadidős-kulturális igényei kialakulásának és megnyilvánulásának állomásait..."

Campanari-Talabér Márta polgármester