Budai László (szerk.): Várpalota múltból örökölt értékei

1.000 Ft

MEGVÁSÁROLHATÓ

Olvasókönyv várpalotai (és inotai) lokálpatriótáknak, a környékünkön turistáskodóknak

Cikkszám: ISBN: 9789631204957
Várható szállítás: 2022. október 06.
Gyártó: Könyvtárpártoló Alapítvány, Várpalota

"Könyvünkkel olyan fába vágtuk a fejszénket, aminél előre tudtuk, hogy szükségképpen kicsorbul majd rajta a szerszám éle. Hiszen Várpalota mindenkori értékeinek összegyűjtése egy folyamatos, soha véget nem érő munka lehet csak, amelynek a jövőben lesz majd egyre tökéletesebb végeredménye. Jelen könyvet ezért célszerű úttörő kezdeményezésnek tekinteni. Hiába szűkítünk a bemutatandó értékeink körén, a múltból örökölt értékeink sora is meghaladja azt a kiadványterjedelmet és azt a munkamennyiséget, amelyet e könyv elkészítése lehetővé tett. Megkíséreltük hát a lehetetlent: egy szükségképpen szubjektív válogatást bemutatni legfontosabb értékeinkből, amelyek mégis képesek reprezentálni Várpalotát..."

(Budai László)