Budai László (szerk.): "Apáink" által feljegyzett várpalotai történetek

2.490 Ft

MEGVÁSÁROLHATÓ

Várpalotai füzetek sorozat 7.
Visszaemlékezések alsorozat 1.

Várpalotai boszorkány- és bányásztörténetek, visszaemlékezések ismert és kevésbé ismert várpalotai emberekre

Várható szállítás: 2022. május 19.
Gyártó: Könyvtárpártoló Alapítvány, Várpalota

"...Ez a kötet azzal a céllal került kiadásra, hogy meghozzuk a városlakók mesélőkedvét, és történeteiket összegyűjtsük az utókor számára. Másrészt egy régi tartozásunkat is lerójuk azzal, hogy kötetbe szerkesztettük idős olvasóink visszaemlékezéseit, melyeket azért tettek le hozzánk kéziratként a helyismereti gyűjteménybe, hogy lehetőség szerint publikáljuk az általuk feljegyzett történeteket.

Sok visszaemlékezés, régi történet kimaradt, ami lehetőséget biztosít a sorozattá szerkesztéshez. Reményeink szerint e kezdeményezésünk hatására hamarosan további érdekes várpalotai történetekkel, sztorikkal, adomákkal gazdagodik könyvtárunk..."

(Budai László)