Megrendítő, valós történelmi tényekre és ténylegesen élt személyekre felépített regény

Várható szállítás: 2022. május 19.
Gyártó: Alexandra Könyvesház Kft.

Dita 14 éves, amikor a prágai Terezín gettóból családjával együtt Auschwitzba hurcolják. Amikor a gyerekbarakk zsidó parancsnoka, Fredy Hirsch megkérdezi, vállalná-e az őrök háta mögött becsempészett nyolc könyv őrzését, a lány igent mond. Így lesz Dita a világ legkisebb könyvtárának könyvtárosa Auschwitzban.
A könyvek azonban veszélyes holmik. És sehol máshol nem annyira veszélyesek, mint Auschwitzban, és azon belül is éppen a 31. számú barakkban, a gyerekbarakkban, ahol a legkisebb szabályszegésért is kivégzés járhat...
A Dita Kraus, egykori auschwitzi fogoly valós történetén alapuló Az auschwitzi könyvtáros hihetetlen és feledhetetlen regény egy fiatal lányról, aki nap mint nap az életét kockáztatja azért, hogy az embertelen mészárlás kellős közepén, az auschwitzi "családi tábor" gyerekbarakkjában megőrizze rabtársai számára egy jobb világ reményét.
Az emberi történelem talán legsötétebb napjaiban, Auschwitz poklában született történet messzire világítva hirdeti a reményt és a bátorságot. Az auschwitzi könyvtáros a fiatalabb olvasók számára is átélhetővé teszi a koncentrációs táborok rettenetét és az irodalom legyűrhetetlen erejét.

Ez az író eddig ismeretlen volt számomra. Olvasmányos könyv, a borzalmak ellenére is. Nem volt nyomasztó a véghatása. Ilyen témára az ember nem nagyon mondhatja, hogy tetszett, de maga a regény igazán nyomot hagyó. Igaz történeten alapul, rengeteg információt nyújt erről a szörnyű időszakról, mégis regényesen, befogadhatóan van megírva. Olyan apróságokba is bepillantást nyerhetünk, amik eddig esetleg rejtve maradtak. A szereplők hétköznapi hősök. Úgy érzem, méltán kapott sok elismerő kritikát.

(Emília5)

In.: https://moly.hu